Feminovit ŻELAZO to nowoczesny preparat będący złożonym źródłem żelaza elementarnego Ferronyl® oraz witaminy C, która zwiększa jego przyswajanie.

Żelazo odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Wspomaga prawidłową produkcję czerwonych krwinek i hemoglobiny, pomaga w prawidłowym transporcie tlenu oraz w zmniejszeniu uczucia zmęczenia i znużenia. 

28315.png

Dlaczego Feminovit ŻELAZO?

Żelazo jest bardzo ważnym pierwiastkiem, jego niedobór prowadzi do niedokrwistości. Objawami anemii są: osłabienie, duszności, bladość skóry, kołatanie serca, omdlenia. W przypadku kobiet w ciąży może przyczynić się do zahamowania rozwoju płodu, powstawania różnego rodzaju wad wrodzonych, a w pierwszym trymestrze ciąży może doprowadzić nawet do poronienia, w trzecim natomiat do przedwczesnego porodu.

Do niedoboru żelaza może dojść przy niedostatecznym dostarczaniu go wraz z dietą, ale także podczas intensywnych krwawień, np. obfitych miesiączek, upośledzonego wchłaniania jelitowego, jak również w przebiegu chorób zakaźnych i pasożytniczych.

Żelazo nie jest dostarczane w wystarczających ilościach z pożywieniem. Aby zapobiec niedokrwistości należy zatem przyjmować odpowiednie suplementy, jak np. Feminovit ŻEAZO, który zaweira odpowiednio dobrane dawki tego pierwiastka wraz z witaminami wspomagającymi jego wchłanianie.


Wskazania

Żelazo jest pierwiastkiem, który musi być stale dostarczany do organizmu. Na jego niedobór narażone są szczególnie kobiety, ale nie tylko.

Na brak żelaza cierpią dość często kobiety ciężarne i karmiące piersią, z obfitą menstruacją. Narażone są również osoby stosujące restrykcyjną dietę wegetariańską lub wegańską, sportowcy prowadzący wyczerpujące treningi, a także osoby pracujący ciężko fizycznie.

Feminovit ŻELAZO polecany jest szczególnie:

  • kobietom w ciąży i karmiącym piersią
  • kobietom planującym ciążę
  • osobom, których dieta jest uboga w żelazo

Skład

Składniki: substancja wypełniająca (celuloza), kwas L-askorbinowy (witamina C), żelazo elementarne, substancja glazurująca (hydroksypropylometyloceluloza), substancje przeciwzbrylające (sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, talk) , barwniki (dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza), emulgator (lecytyna sojowa), substancja wiążąca (sorbitol).

Opakowanie zawiera 30 tabletek powlekanych

Składniki

1 kapsułka

% RWS*

Żelazo

28 mg

200 %

Witamina C

40 mg

50 %

 

*RWS – Referencyjna wartość spożycia

 


Jak stosować?

Zaleca się stosować 1 kapsułkę dziennie.

Produkt dla dorosłych. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.
Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

 


Dodatkowe informacje

Opakowanie preparatu Feminovit KWAS ŻELAZO zawiera 30 tabletek powlekanych.

Opakowanie preparatu Feminovit Żelazo zawiera 30 tabletek powlekanych.
Nie stosować po upływie daty minimalnej trwałości umieszczonej na spodzie kartonika.
Preparat przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.
Wyprodukowano w Polsce dla: Salvum Lab sp. Z o.o. Sp. k. ul. Sobieskiego 53, 58-500 Jelenia Góra


 

 
Feminovit Foliany
Feminovit +DHA
Feminovit Żelazo
1.

Kwas foliowy

Kwas foliowy pełni wiele istotnych funkcji w organizmie. Reguluje wzrost komórek, wpływa pozytywnie na układ nerwowy, układ pokarmowy, ma działanie antynowotworowe, wpływa na dobre samopoczucie. Feminovit+DHA zawiera 400 µg kwasu foliowego.

2.

Kwasy Omega-3

Kwas DHA wpływa na rozwój ośrodkowego układu nerwowego płodu, narządu wzroku (a dokładnie percepcję wrażeń wzrokowych) oraz mowy, czyli późniejszych funkcji poznawczych dziecka. Feminovit+DHA zawiera aż 200 mg DHA.

3.

Żelazo elementarne

Zapotrzebowanie na żelazo u kobiet ciężarnych jest znacznie większe niż u kobiet niebędących w ciąży. U przyszłych mam, nawet o 50%, wzrasta objętość krwi, dlatego by wytwarzać większe ilości hemoglobiny, potrzebują więcej tego pierwiastka. Feminovit+DHA zawiera 27 mg żelaza elementarnego Ferronyl.